V soboto, 28. septembra 2024, je v Koprivnici na Hrvaškem potekal 16. mednarodni otroški festival »U bakinom krilu«, na katerem je izmed šestih skupin nastopila tudi naša Otroška folklorna skupina Verine zvezdice, ki že vrsto let deluje pod okriljem Osnovne šole Marije Vere.

Skupinska fotografija vseh sodelujočih na folklornem festivalu (foto: Gašper Kozjan).

Ko smo prispeli v Koprivnico, so nas pri Muzeju prehrane »Podravka« pričakali prijazni gostitelji. V Koprivnici se namreč nahaja podjetje Podravka, ki je tudi glavni sponzor prireditve. V muzeju smo si ogledali, kako se je podjetje najprej ukvarjalo z vlaganjem sadja in zelenjave, ko pa je nastopila kriza, so bili primorani razširiti program. Tako so začeli s prodajo juh iz vrečke in jušnih kock, pozneje pa je sledil tudi otroški program in številni drugi izdelki, ki jih dobro poznamo tudi v Sloveniji.

Skupinska fotografija pred Muzejem prehrane “Podravka” (foto: Amon Remenar)

Po kosilu so sledile priprave na nastop, ki je potekal v Domu mladih v Koprivnici. V preddverju doma je vsaka izmed skupin pripravila stojnico, na kateri je predstavila hrano, ki je značilna za njihov kraj. »Slovenska« miza se je šibila pod dobrotami, ki so jih spekli ali priskrbeli starši folklornih plesalcev in glasbenikov iz Otroške folklorne skupine Verine zvezdice, za veselo vzdušje pa so poskrbeli glasbeniki iz skupine.

Slovenska stojnica se je šibila pod dobrotami (foto: Vanja Hočevar).

Naši ljudski godci so na stojnici poskrbeli za popestritev:

Hvala vsem mamam, babicam in očetom naših folklornikov, ki ste spekli ali priskrbeli te okusne dobrote:

Festivala so se udeležile tudi avstrijska otroška folklorna skupina iz okolice Beljaka

Otroška folklorna skupina Fürnitz iz Riergersdorfa v Avstriji (foto: Gašper Kozjan).

in štiri hrvaške otroške skupine, med njimi tudi gostiteljica (Mlajša in starejša otroška folklorna skupina Koprivnica, KUD Šokadija iz Starih Milenkovcev, KUD Seljačka sloga iz Dunje Dubrave in Otroška folklorna skupina KUD Sesvete.

Ena izmed hrvaških otroških folklornih skupin (foto: Gašper Kozjan).

Pod vodstvom mentoric Vanje Hočevar in Alenke Markus Rezar smo se na odru predstavili z dvema koreografijama, in sicer s pastirskimi plesi Ovčke so nam ušle

in koreografijo Povodni mož po istoimenski Prešernovi pesmi

ter se odlično odrezali in navdušili publiko v dvorani.

Zaključek prireditve s skupinsko točko (foto: Gašper Kozjan).

S skupino smo naredili dober vtis na gostitelje in vse sodelujoče, domov pa smo se odpravili zadovoljni in polni lepih vtisov. Bilo je res odlično, zato z veseljem ponovimo še kdaj.

Ogledate si lahko tudi objave v različnih medijih:

Verine zvezdice so sijale na mednarodnem festivalu v Koprivnici na Hrvaškem (kamnik.info)

Otroška skupina Verine zvezdice je zastopala Slovenijo na mednarodnem festivalu v Koprivnici na Hrvaškem – kamnik.si

Započeli 16. Međunarodni susreti dječjih folklornih grupa „U bakinom krilu“ – Grad Koprivnica

FOTO Subota u ritmu tradicije, mali folkloraši oživjeli Koprivnicu (drava.info)

FOTO/VIDEO Mali folkloraši oduševljavaju Koprivnicu, festival U bakinom krilu nastavlja se i sutra (epodravina.hr)

Več fotografij najdete spodaj (foto: Gašper Kozjan):

Še nekaj fotografij (foto: Vanja Hočevar):

Visited 199 times, 1 visit(s) today