V četrtek, 15. 2. 2024, je v prostorih Mladinskega centra Kotlovnica potekal občinski Otroški parlament.

Parlamenta so se udeležili Izak Krkoč iz 9.a, Zoja Vršič iz 9.b in Nik Novak iz 9.c.

Svojim sovrstnikom iz drugih kamniških šol so predstavili nekaj projektov naše šole v okviru krepitve duševnega zdravja otrok in mladih: Tačke pomagačke, Mirno morje, interesna dejavnost joga, Tabor doživljajske pedagogike, razne delavnice, akcija Tom potuje, otroke obiskuje, kabinet odprtih vrat, nabiralnika Rozi in Lord ter Skrbožer.

Zaključni del parlamenta je potekal v obliki okrogle mize. Sodelujočim so se pridružili strokovnjaki z različnih področij: psihiater, psihologinja, socialne delavke, podžupanja in direktor MC Kotlovnica. Mladi so tako dobili priložnost vprašati marsikaj zanimivega.