Na prvi pomladni dan, 21. marca, smo v telovadnici naše šole izpeljali prireditev Pomlad v Kamniku. Letošnja tema je bila “Mi smo svet, mi smo otroci”. Zabrisali smo vse meje in se odpravili po celem svetu. Naša šola je pisana druščina, zbrana z vseh vetrov. Imamo veliko učencev in učenk, ki jih je življenjska pot zanesla v Slovenijo. Trudimo se, da smo povezani in da skupaj gradimo ta svet.Spomnili smo se tudi generala Rudolfa Maistra in občinskega praznika. Letos je namreč Maistrovo leto, saj mineva 150 let od njegovega rojstva in 90 let od njegove smrti.
Predstavili so se učenci in učenke prve triade, otroški in mladinski pevski zbor ter folklorniki. Spremljali smo lahko res čudovite točke. Vrhunec prireditve pa je bila prav gotovo zadnja pesem, We are the world, we are the children, ki jo je zapel mladinski pevski zbor, refren pa smo vsi zapeli v slovenščini in zagotovo se je komu tudi zarosilo oko.
NAJ NAS SVET POVEŽE.