Na šoli smo skupaj s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kamnik, v petek 10. maja 2024, za učence in učenke osnovnih šol pripravil občinsko kolesarsko tekmovanje »Kaj veš o prometu?«.  Učence je na pot pospremil ravnatelj OŠ Marije Vere Damjan Snoj in predsednik Sveta za preventivo Matjaž Ravnikar, ki sta tekmovalcem zaželela varno vožnjo tako na tekmovanju kot ob vsakdanji vožnji s kolesom. Po tekmovanju je sledila razglasitev rezultatov ter podelitev medalj za najboljše posameznike in pokalov za najboljše ekipe. Skupaj z ravnateljem gostujoče šole je pokale in medalje podelil župan Matej Slapar, ki je mladim tekmovalcem čestital in jim zaželel, da bi bili z usvojenim znanjem še bolj samostojni v vsakdanjem prometu, kjer nikoli nismo sami. Prvouvrščeni med posamezniki je prejel gorsko kolo, ki ga je doniral član Sveta za preventivo in varnost v cestnem prometu Grega Cvirn. Vsak tekmovalec je prejel tudi praktično darilo, in sicer prednjo in zadnjo luč za boljšo vidnost v prometu, bidon, ki ga je donirala trgovina Špica šport iz Kamnika ter praktične nagrade donatorjev podjetij Calcit in Zavarovalnice Triglav.

Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu je sestavil tudi mešano ekipo, ki bo zastopala Občino Kamnik na tekmovanju mladih na Vranskem.

Končni rezultati občinskega tekmovanja:

Ekipno tekmovanje 6. – 9. razred:

1. mesto OŠ Marije Vere

2. mesto OŠ Šmartno v Tuhinju

3. mesto OŠ Stranje

Tekmovanje posamezniki 6. – 9.razred:

1. mesto Žiga Erzar

2. mesto Cene Kališnik